Jakie są rodzaje kamizelek taktycznych?

Kamizelki taktyczne https://www.hobby4men.com/odziez-i-obuwie/kamizelki-taktyczne.html to specjalny rodzaj odzieży, który jest przeznaczony do przenoszenia amunicji, granatów i innych elementów podstawowego wyposażenia żołnierza. Kamizelki są też wykorzystywane przez osoby, które nie pracują w wojsku, m.in. są na wyposażeniu policji. Coraz częściej w ich posiadaniu są też miłośnicy sprzęty militarnego. Jakie rodzaje kamizelek taktycznych można wyróżnić?

Pasoszelki – beltkit


To podstawowa wersja kamizelki taktycznej, która służy do przenoszenia ekwipunku. Takie kamizelki są złożone z szelek, które składają się w literę H lub X. Ich uzupełnieniem jest pas taktyczny, na którym można zawieszać ładownice.

Chest rig


Tego specyficzna forma kamizelki, którą po raz pierwszy użyto podczas wojny w Wietnamie. Składa się ona z przedniego panelu z szelkami i pasami zapinanymi na klamry. Cały front kamizelki to panel o zróżnicowanej wysokości, więc dostęp do pojedynczych kieszeni jest ułatwiony. W kamizelce plecy są w pełni okryte, co zapewnia cyrkulację powietrza.

Plate Carrier


Ta kamizelka taktyczna przypomina pancerz. Jest ona kuloodporna, o ile w kieszenie zostanie włożony wkład balistyczny wykonany z kevlaru lub ceramiki. Jest ona bardzo masywna, więc korzystają z niej jedynie profesjonaliści. Kamizelka taktyczna tego typu chroni skutecznie klatkę piersiową oraz plecy.

Kamizelki siatkowe


Modele siatkowe są lekkie

buyantibiotics24.net

, ale wytrzymałe. Wyróżnia je drobna nylonowa siatka, która skutecznie przepuszcza powietrze. Jest ona dość wygodna i zapewnia odpowiedni komfort termiczny.