Latarka taktyczna – przydatny element wyposażenia ASG

Rozgrywki ASG to ciesząca się coraz większą popularnością rozrywka dla osób lubiących postrzelać. Trzeba jednak pamiętać, że uczestniczenie w grze z użyciem Air Soft Gun wymaga odpowiedniego przygotowania. Oczywiście najważniejsza jest replika broni oraz kulki w wystarczającym zapasie, jednak nieodzowne jest zaopatrzenie się w dodatkowe akcesoria.

Na liście przydatnych rzeczy obok środków ochrony oczu, kamizelki czy rękawic figuruje między innymi latarka taktyczna. 

Latarka taktyczna – jaką wybrać?

Kiedy przychodzi czas na strzelankę w pomieszczeniach ze słabszym dostępem do światła lub zbliża się pora o ograniczonej widoczności, należy sięgnąć po latarkę taktyczną. Na co zwrócić uwagę wybierając konkretny model? Przede wszystkim intensywność światła. W końcu sprzęt ten służy do walki z ciemnością, powinien zatem posiadać odpowiednią moc liczoną w lumenach. Liczy się również zasięg oświetlenia. Dobrze sprawdzają się reflektory o gładkiej powierzchni zapewniające skupione światło z diodami LED o barwie białej. Na rynku znajdziemy modele oferujące kilka trybów świecenia, np. mocny, średni, ekonomiczny czy stroboskopowy. 

Wygodne użytkowanie przede wszystkim 

Udogodnienia oferowane przez producentów latarek taktycznych pozwalają na większy komfort podczas rozgrywek. Do wyboru mamy produkty z oświetlaczami podczerwieni i laserami celowniczymi. Warto zwrócić uwagę na tworzywo , z którego wykonano dany model, np. wytrzymałe aluminium cechuje się przy okazji niedużą wagą. Lekkość latarek do ASG (www.taiwangun.com/pl/latarki-lasery) jest szczególnie ważna dla początkujących zawodników. Powinny one również być łatwe w zamontowaniu. Dostępne są latarki z opaską na nadgarstek i takie do zamontowanie bezpośrednio na broni, by ułatwić celowanie. Latarka taktyczna z wyższej półki będzie odporna na wilgoć i wstrząsy. Opcje zasilania obejmują z reguły baterie lub akumulator.