Czym cechuje się karabin snajperski ASG

Wojenne gry taktyczne z każdym rokiem przyciągają coraz więcej osób. Uczestnicy tego rodzaju spotkań podczas zabawy korzystają z repliki broni palnej wystrzeliwującej kulki. W zależności od rodzaju gier używa się broni na kulki plastikowe lub wypełnione farbą.

ASG jako bezpieczna alternatywa dla broni palnej

Air Soft Gun to sprzęt

, który jest alternatywą dla paintballu. Swym wyglądem niewiele różni się od prawdziwej broni palnej. Zamiast nabojów z lufy wylatują plastikowe kulki o średnicy 6 mm. Modele broni mogą być wyposażone w napęd elektryczny lub sprężynowy. W sprzedaży dostępne są pistolety i klasyczne rewolwery, pistolety maszynowe, karabiny szturmowe, strzelby, a nawet karabiny snajperskie. Właściciele sprzętu ASG chętnie uczestniczą w różnego rodzaju grach taktycznych obejmujących strzelanie do tarcz lub prowadzenie działań wojennych w terenie. Rozgrywki dokładnie odzwierciedlają warunki panujące na polu walki, dlatego uczestnictwo w nich wymaga nie tylko odpowiedniego sprzętu, ale również dobrej kondycji psychicznej i fizycznej. Niezbędny element wyposażenia graczy stanowią gogle chroniące oczy przed uderzeniem kulką.

Karabin snajperski wykorzystywany podczas gier taktycznych

Wśród broni typu ASG na uwagę zasługuje m.in. broń snajperska z napędem sprężynowym wyposażona w magazynek, lunetę, wycior do lufy oraz dwójnóg. Wysokiej jakości sprzęt wykonywany jest z najwyższej jakości materiałów. Metalu używa się do wytworzenia lufy, podstawy grzbietowej, szyny montażowej, prowadnicy kolby oraz mechanizmu spustowego. Z tworzyw sztucznych wykonywane jest łoże oraz kolba. Profesjonalny karabin snajperski ASG posiada sprawnie działające mechanizmy, umożliwiające płynne i szybie ładowanie. Dołączony do zestawu magazynek na kilkadziesiąt kulek pozwala uniknąć ciągłego przeładowywania. Koszt zakupu wysokiej jakości snajperki typu airsoft wynosi kilkaset złotych. Za te pieniądze otrzymuje się dopracowaną replikę broni palnej wykorzystywanej przez zawodowych żołnierzy. Dzięki niej każdy uczestnik gier taktycznych może poczuć się jak na prawdziwym polu walki.